Profesionálne laserové ošetrenie Laserové žiarenie je žiarenie s s najvyššou mierou usporiadanosti, aké dokážeme v tomto vesmíre vyrobiť. Práve táto usporiadanosť dokáže bunkám vystaveným žiarenia "vrátiť" správnu informáciu o tom, ako majú fungovať.

Vplyvom času, stresu, znečisteného životného prostredia, nekvalitné stravy a vody dochádza v bunkách nášho tela k "chybám" v ich funkciu. Zle hospodári s vodou, zle vylučujú toxíny, živiny sa nedostanú na miesto určenia, bunky "zlenivie", čo je jav, ktorému hovoríme starnutia.

Pokiaľ na dostatočne dlhú dobu vystavíme bunky laserovému žiareniu, ich funkcie sa obnoví a opäť sa správajú ako mladé, zdravé a "nie leniví". LASEROVÝ SCANNER PANORAMA DUO SILVER Slovom optický scanner označujeme zariadenie, ktoré pomocou zrkadla rozháňa svetelný lúč po ožarovaní povrchu.

V dermatológii a kozmetológiu sú scannery veľmi cenené, pretože umožňujú ožarovať veľké plochy po dlhú dobu, čo by bolo pri použití ručnej sondy veľmi nepraktické a zdĺhavé. Málokto však vie, že to je len jedna z mnohých predností scannera. Oveľa dôležitejšie je efekt, ktorý v organizme vyvoláva ožarovanie veľkých súvislých plôch.

Prejavuje sa nápadným zvýšením blahodarného účinku laserového ošetrenia, ktoré nedokážeme vysvetliť jednoduchým súčtom energie, vyžiarené na danú plochu.

Spontánna reakcia ožarované tkaniva vykazuje odozvu oveľa lepšie a rýchlejšie. Dochádza k účinku, kedy sa kladné účinky na jednotlivé oblasti tkaniva vzájomne násobí. Tomuto efektu hovoríme synergický účinok laserového scanneru.
Bežné scannery vyžarujú jeden lúč laserového svetla. Ten je počítačovo riadenou sústavou zrkadiel rozmietanie po ožarovaní povrchu podobne, ako keď pri kreslení ceruzkou šrafujeme plochu papiera.
Panoramatický scanner PANORAMA DUO SILVER je zostavený zo dvadsaťštyri vzájomne nezávislých laserových žiaričov, zostavených do mysleného oblúka. Jednotlivé lúče tak dopadajú na ožiarenú plochu vždy približne kolmo, teda s najväčšou možnou účinnosťou.

Hĺbka prieniku pokožkou a stimulačné účinnosť laserového lúča je do značnej miery závislá na jeho farbe, teda vlnovej dĺžke. Červená farba bežných laserov predstavuje dobrý kompromis. Lúč sa nedostáva príliš hlboko a pritom sa jeho energia koncentruje v povrchových vrstvách kože, kde je počas väčšiny kozmetických procedúr jeho pôsobenia najpotrebnejšie.

U laserového scanneru PANORAMA DUO SILVER je situácia iná. Záloha výkonu je tu dostatočná aj pri použití na veľkej ožarovanej plochy a tým sa otvára príležitosť pre pridanie ďalšieho lúča, ktorý je svojou vlnovou dĺžkou predurčený k prieniku do hlbších vrstiev ošetrovaného tkaniva. PAN DUO SILVER teda pracuje s dvoma vlnovými dĺžkami 645 a 780nm.

Výsledkom spolupôsobenie dvoch druhov laserových lúčov je intenzívnejšia stimulácia hlbších podkožných vrstiev v hĺbke 10 až 50 mm, čo vedie k výrazne lepšiemu prekrveniu a cirkuláciu živín medzi vrchnou vrstvou pleti a hlbokým podkožím. Ďalším bonusom je zlepšenie lymfatickej mikrocirkulácie.

Švajčiarsky systém ošetrenia je navyše doplnený o špeciálny laserový gél Lasocare, ktorý pred osvietením vmasírujemee do pokožky. Gél v koži vytvorí sieť, ktorú osvietením aktivujeme. Zložky gélu sa v koži rozkladajú na aktívne kyslík- opravuje kolagénové mostíky = vyrovnáva vrásky a vodu = hĺbkovo hydrauje pleť. Gél má navyše schopnosť preniknúť cez stvrdnutou vrstvu pokožky = pomáha nám dopraviť účinné látky z kozmetických prípravkov nanesených na neho do hlbších vrstiev pokožky.

Gél je v pleti aktívny 24hod., Je teda potrebné každý večer po očistení vmasírovať novú dávku gélu do pleti / to už klient robí sám v pohodlí domova.

Takto vytvorená sieť v pleti aktívne pracuje približne 30 dní, potom je nutné opäť nasvietiť skenerom.

Ak chceme rýchlejší výsledok alebo riešime vážnejší stav (popáleniny, jazvy, akné), je potrebné zvýšiť počet osvietenie laserom napr dvakrát týždenne u lupienky alebo každý druhý deň u pooperačného hojenie.

Ošetrenie je nebolestivé, možno vykonávať celoročne.

Doba trvania 10min.